Łowienie ryb z dziećmi

Łowienie ryb z dziećmi

Wspólne, rodzinne wyjazdy to wciąż bardzo popularny trend na całym świecie. Rodzina to wartość, która ma dla nas ogromne znaczenie, a wspólne spędzanie z nią czasu jeszcze bardziej umacnia więzi między jej członkami. Coraz częściej to jednak ojcowie, chcąc przekazać swoim dzieciom bakcyla do swoich pasji, zabierają je na weekendy pod miastem, gdzie wspólnie uczą się nawzajem swoich pasji. Jedna z nich jest oczywiście wędkowanie, które panowie uwielbiają, a jeszcze większą przyjemność sprawia im fakt, że są w stanie zarazić miłością do tego „sportu” swoje pociechy. Jak więc przygotować się do wspólnego wyjazdu na ryby z młodszym pokoleniem? O co należy się zatroszczyć i czego nie można zapomnieć aby wyjazd był naprawdę udany?

Ubrania

Wyjazd na ryby to przede wszystkim pobyt przez cały czas na świeżym powietrzu. Musimy więc zwrócić uwagę na to, aby w naszej walizce nie zabrakło odpowiedniego stroju na każdą pogodę. Zaskoczyć nas może zarówno deszcz jak i gorące słońce. Dzieciaki powinny mieć zawsze wygodne ubrania, a przede wszystkim koszulki z rękawkiem. Konieczne będą także kalosze, ponieważ w innym wypadku, zwykłe buty mogą być ciągle przemoczone. Przyda się także kapelusz, który osłoni głowę zarówno przed słońcem jak i przed kleszczami, których w lasach pełno.

Apteczka

Wyjazd z dziećmi to ogromna odpowiedzialność. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, a najbliższa apteka może znajdować się kilkanaście kilometrów stąd. Potrzebne będą przede wszystkim środki odkażające, a także bandaż elastyczny i gazy. O skaleczenia i zadrapania jest bowiem najłatwiej. Koniecznie zaopatrzcie się również w leki przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe i przeciwbólowe. Dzieciaki łatwo łapią wszelkiego rodzaju infekcje i wirusy, dlatego przydadzą się również tabletki i syropy na przeziębienie. Nie zapomnijcie również o chusteczkach higienicznych.

Bezpieczeństwo

Wyjazd z dzieckiem nad wodę to także wiele niebezpieczeństw, które czekają na was na każdej drodze. Dzieci powinny zawsze mieć na sobie kamizelki ratunkowe, jeśli przez cały czas przebywacie w okolicy zbiornika wodnego. Pod żadnym pozorem nie można spuszczać ich z oka, ponieważ wystarczy tylko chwila nieuwagi aby wydarzyło się nieszczęście, którego nikt nie był w stanie przewidzieć. Jeśli więc jedziecie z dzieciakami na weekendowy wypad, najpierw musicie jeszcze odbyć z nimi rozmowę w której ustalicie pewne zasady. Z każdym pomysłem i chęcią odejścia dalej muszą przychodzić do Was i dopiero za waszym pozwoleniem mogą iść. Nie wolno im także dotykać ostrych przedmiotów takich jak chociażby haczyk od wędki, ponieważ łatwo się nim zranić. Łowienie ryb – jak najbardziej – jednak przynętę zakładają rodzice.

Wyżywienie

Dzieci szybko się męczą i szybko stają się głodne. Aby zabiec ciągłemu chodzeniu do samochodu po kolejną przekąskę, przygotujcie lunch boxy, które weźmiecie ze sobą na pomost. W razie wilczego głodu, dzieciaki mogą spokojnie zjeść przy Was kanapki lub sałatkę, bez konieczności pakowania wszystkiego i zwijania się do miejsca postoju pojazdu lub Waszego noclegu. Koniecznie weźcie ze sobą dużo wody oraz termos z herbatą. Wiatr, który wieje od wody może okazać się stosunkowo zimny, a wówczas takie ocieplenie przyda się nie tylko dzieciakom ale i rodzicom. Dzieci uwielbiają słodycze. Zapewnijcie im jednak zdrowe wersje owsianych, własnoręcznie przygotowanych ciastek lub też świeżych owoców, które można zjeść i zaspokoić niewielki głód, który odezwał się u nich znienacka i wcale nie chce ustąpić na widok zdrowej sałatki.

Leave a Reply