Plusy i minusy wędkarstwa

Plusy i minusy wędkarstwa

Ludzie lubią spędzać czas w różny sposób. Kiedy nie muszą pracować ani oddawać się innym obowiązkom (na przykład opieką nad dziećmi bądź też ogarnianiem domu czy gotowaniem) spędzają wtedy czas w najbardziej lubiany przez nich sposób. To czas albo na odpoczynek i relaks, albo na poświęcenie paru godzin na rozwijanie swoich pasji i dbanie o swe hobby. Czasem zdarza się, że można te dwie rzeczy połączyć. Tak niewatpliwie dzieje się w przypadku spędzania wolnego czasu na wędkowaniu.

Wędkarstwo jak wszystko inne dookoła ma swoje mocne i słabe strony, ma to co może zachęcić, ale i również zniechęcić. Niewątpliwą zaletą wędkowania jest właśnie wspomniany powyżej odpoczynek i relaks. Bowiem są osoby, które odprężają się właśnie w takiej formie, które takie właśnie sytuacje odstresowują. Na plus przemawia również cisza i spokój, która zwykle towarzyszy wędkowaniu. Jest to raczej nieodłączny element połowu ryb, gdyż w przeciwnym razie spłoszyłyby się i siedzenie w oczekiwaniu na ich przybycie nie miałoby najmniejszego sensu. Korzyścią płynącą z wędkarstwa jest również sam fakt obcowania z naturą. Spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu niewatpliwie wpływa bardzo korzystnie na organizm człowieka, który podejmuje się takich działań. Wędkowanie poszerza również wiedzę wędkarzy dotyczącą gatunków ryb występujących na danych terenach. Plusem jest również to, że połów ryb daje swego rodzaju lekcje wytrwałości oraz cierpliwości.

I właśnie ta cierpliwość może stanowić również minus. Gdyż nie każdemu chce się siedzieć długi czas i wypatrywać ruchu przypuszczalnej zdobyczy. Jest to rozrywka, która z pewnością nie usatysfakcjonuje każdego. Wręcz przeciwnie- dla niejednego mogłaby ona okazać się raczej katorgą.

Leave a Reply